Systemy sprzedaży

Importer Kursów Walut

W związku ze zmianą NBP dotyczącą domeny, ścieżki oraz protokołu (HTTPS) dostępu do kursów walut, przystosowaliśmy nasz moduł dodatkowy "Import Kursu Walut" do tych zmian. Aby nadal korzystać z możliwości tego modułu, konieczna jest aktualizacja aplikacji, która odpowiada za pobieranie kursów walut ze strony Narodowego Banku Polskiego. Więcej informacji o zmianach NBP dostępnych jest na tej stronie.

Importer Kursów Walut to moduł dodatkowy do programu PC-Market, który ma za zadanie pobieranie ze strony NBP kursów walut (zakupu) i ich zapis do bazy PC-Market. Import odbywa się codziennie o godzinie ustalonej w konfiguracji interfejsu. Zaimportowany kurs waluty (zakupowy) dla bieżącego dnia jest średnim kursem z poprzedzającego dnia w NBP. Pobrany kurs waluty dla dokumentów zakupowych może zostać automatycznie przepisany i uwzględniony także dla dokumentów sprzedażowych, z uwzględnieniem ewentualnego "spread-u". Przy imporcie zapisywane są też do bazy parametry tj.: "Data kursu" i "Numer tabeli kursowej". Zaimportowane w ten sposób kursy walut mogą zostać użyte przy transakcjach na kasach typu POS oraz na wybranych dokumentach i raportach w PC-Market. Interfejs został przygotowany jako usługa systemu Windows, do pracy wymaga zainstalowanego środowiska Java .

Przydatne linki:
- Instrukcja dotycząca uruchomienia modułu dostępna jest tutaj (wymagane zalogowanie do Strefy dla Partnerów)
- Plik instalacyjny w formacie ZIP zawierający powyżej opisane zmiany dostępny jest tutaj (wymagane zalogowanie do Strefy dla Partnerów)
- PC-Market do pobrania
- Kanał Insoft na YouTube

Masz pytania dotyczące PC-Market? skontaktuj się z nami: market@insoft.com.pl

tel. 12 415-23-72
Subskrybuj kanał Insoft na YouTube
Obserwuj nas na LinkedIn


File Attachment Icon
zaproszenie.jpg