Systemy sprzedaży

Komercyjna wersja Java - współpraca z programami typu POS POS

Firma Oracle zmienia politykę aktualizacji oprogramowania Java w wersji 8. Do końca stycznia aktualizacje są dostępne bezpłatnie także dla klientów biznesowych. W przyszłości aktualizacje Java 8 pozostaną bezpłatne tylko dla klientów indywidualnych. Klienci biznesowi natomiast, aby legalnie instalować te aktualizacje musieliby zarejestrować się w firmie Oracle, co może wiązać się koniecznością ponoszenia opłat licencyjnych na rzecz firmy Oracle. Zgodnie z informacjami na stronie Oracle kolejny update Java 8 planowany jest na kwiecień 2019.
Najprostszym sposobem uniknięcia problemu jest zaprzestanie aktualizowania zainstalowanego oprogramowania Java 8, począwszy od lutego 2019. Jeżeli ktoś miał skonfigurowane automatyczne aktualizacje, to należy je wyłączyć, a jeżeli ktoś aktualizował Java ręcznie to powinien tego już nie robić.


Ta sytuacja nie spowoduje problemów także w przyszłości, ponieważ w najbliższym czasie nasze programy (zarówno obecne jak i kolejne wersje) będą nadal działać na Java 8. Natomiast w dalszej perspektywie będzie można użyć nowszych wersji Java, takich jak Java 11 i nowsze, które są dostępne od różnych firm na różnych licencjach w tym także na licencjach darmowych. Nasze programy wymagają jeszcze pewnych prac dostosowawczych, aby można je było uruchomić pod kontrolą Javy 11, o ich zakończeniu poinformujemy osobnym komunikatem.
Podsumowując: należy używać w dalszym ciągu Java 8 i nie należy wykonywać aktualizacji ani dokonywać upgrade'u Java do nowszych wersji.

Pełny opis zmian komercyjnych wersji Java dla firm, przygotowany przez Oracle, dostępny jest tutaj

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z nami: market@insoft.com.pl
tel. 12 415-23-72